منتظر بهترین نباش همین الان شروع کن

منتظر بهترین نباش همین الان شروع کن

منتظر بهترین نباش همین الان شروع کن

همه ی ما یک رویا یک هدف یک مقصد نهایی برای خودمان در نظر گرفتیم برایش برنامه ریزی میکنیم و هر روزه تمام تلاشمان را میکنیم تا به آن برسیم وقتی رویایی در سر دارید اشتیاق کل وجود شما را فرا میگیرد و همین اشتیاق باعث میشود تا شما تلاش کنید که هر کاری را که برای رسیدن به هدفتان انجام میدهید بهترین باشد اما گاهی اوقات انقدر در این بهترین ها زیاده روی میکنیم که حتی به شروع کردن آن فکر نمیکنیم پس سعی کنید یکم از وسواس خود در ابتدای کار بکاهید و شروع کنید شروع کردن هر کاری مهم ترین قسمت آن است پس از شروع کردن میتوانید تمام تلاش خودتون رو بکنید و کارهایتان را به بهترین شکل ممکن به پیش ببرید پس منتظر بهترین نباش همین الان شروع کن!

اغلب هنگامی که ما اهدافی داریم، می خواهیم آن را با انفجار آغاز کنیم. ما می خواهیم یک شبه به یک ستاره تبدیل شویم. ما میخواهیم در اسرع وقت به بهترین نحو ممکن به افدافمان دست یابیم. اما همه چیز زمان می برد.با گذشت زمان همه چیز بهتر میشود، اما کلید هر کاری کلید رسیدن به هر موفقیتی شروع به کار در اسرع وقت است.

چیزی که منظور من است این است که ما یک ایده داریم، که فکر می کنیم بلافاصله می تواند زندگی ما یا کسی را تغییر دهد. اما ما آن را تا زمانی که وضعیت مطلوبی در زندگیمان نداشته باشیم شروع نمیکنیم. ما برای زمان بیشتر و منابع بیشتر و داشتن شرایط بهتر صبر می کنیم. و یک روز کس دیگری محصولی را روی آن ایده ایجاد می کند و ما از کار خود پشیمان میشویم که دیگر سودی برای ما ندارد!

ما این جمله را بارها و بارها شنیده ایم، “اوه او هم همین ایده را داشت، اما هیچ گاه شروعش نکرد!”

چگونه صبر اغلب بزرگترین دشمن ماست؟

در ابتدا، هنگامی که یک ایده وارد ذهن ما می شود، زمان زیادی طول می کشد تا برای آن برنامه ریزی کنیم و خودمان را برای حرکت به سمت آن آماده کنیم. ما ابتدا اطلاعات کافی نداریم.در ذهن همه ما ابتدا شک وجود دارد و بدتر از همه آنها این است که می خواهید آن را به نحو احسن انجامش دهید. این حس که من آن را به بهترین نحو انجام میدهم اغلب ما را متوقف می کند قبل از اینکه حتی کاری را شروع کنیم.

برای مدتی فکر می کنید، قبل از اینکه اولین حرکت را به سوی هدفتان بردارید، زمان زیادی را تلف می کنید.پس از کلی زمان تلف کردن در نهایت شما شروع کردید و بعد متوجه شدید که می توانید این کار را بهتر نیز انجام دهید دوباره شما آن را متوقف می کنید و می گوئید که فردا آن را به نحوی بهتر انجام خواهم داد و باز به همین منوال ادامه میدهید تا زمانی که متوجه میشوید که دیگر مثل گذشته به این ایده علاقه آنچنانی ندارید زیرا هیچ پیشرفتی نداشته اید و همین باعث سرد شدن شما میشود و این کار میتواند در همه ابعاد زندگی شما جریان پیدا کند ایده شما هدفتان کسب و کارتان رابطه تان و هر چیز دیگری!

چگونه کاری را به بهترین شکل انجام دهم؟

به دنبال کمال باشید این خوب است سعی کنید هر کاری که ممکن است را به بهترین شکل انجام دهید. درست است. اما انجام آن را متوقف نکنید زیرا شما نمیتوانید همه کار ها را به بهترین شکل انجام دهید. یک گام بردارید و یاد بگیرید در حین انجام این کار بهترین راه کدام است.

نقل قول کیم کالینز : “تلاش برای بهبود مستمر، به جای کمال.” 

کمال در ذهن همه ما وجود دارد.

هنگامی که شغل فعلی خود را عوض کنم، رویاهایم را دنبال خواهم کرد.

هنگامی که این مقدار را کسب کنم، کسب و کارم را آغاز خواهم کرد.

هنگامی که زمان بیشتری داشته باشم، رفتن به باشگاه را شروع خواهم کرد.

وقتی مسئولیت کمتری داشته باشم، شروع به لذت بردن از زندگی خواهم کرد.

چگونه کمال رویای شما را نابود خواهد کرد:
در اینجا برایتان مثالی میزنم:

شما می خواهید یک هنرمند مانند خواننده، نویسنده، نقاش و یا هر چیز دیگری بشید. فرض کنید شما فرصت دارید که در یک رویداد شرکت کنید و توانایی خود را به نمایش بگذارید. اگر سعی می کنید بهانه ای پیدا کنید که به خوبی آماده نکرده اید. این بدان معنی است که شما در حال انتظار کمال هستید. فقط فرصت را از دست خواهید داد با بهانه جور کردن!

نقل قول Vince Lombardi : “کمال قابل دستیابی نیست، اما اگر کمال را تعقیب کنیم، می توانیم بهترین نتایج را بدست آوریم.”

گاهی حتی دغدغه به کمال رسیدن باعث ناامیدی ما میشود زندگی هیجان انگیز است، زیرا غیر قابل پیش بینی است. راز شادی پایدار این است که از سفر لذت ببرید. همانطور که یوجین دلکرویکس گفت، “هنرمندانی که قصد به کمال در هر چیزی را دارند، به هیچ چیزی دست نخواهند یافت.”

عاقلانه است که قبول کنیم که ما نمیتوانیم در همه چیز پیشرفت کنیم و بهترین باشیم سعی کنید تا زمانی که چیزی را دوست دارید انجام دهید و در حال حرکت باشید و از پیشرفت کردن لذت ببرید.

امیدوارم از این مقاله هم خوشتان آمده باشد با دیگر آموزش های کیمیای ذهن با ما همرا باشید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *