زندگی بازتاب ذهن ما

زندگی بازتاب ذهن ما

زندگی بازتاب ذهن ما

ما هر آنچه که می اندیشیم هستیم ما هر چیزی را که احساس میکنیم در جهان اطرافمان میبینیم ما با افکارمان دنیای بیرونمان را میسازیم زندگی بازتاب ذهن ما است. “بودا”

همه ما دیدگاه های مختلفی در مورد زندگی داریم. بعضی از ما جنبه های مثبت هر اتفاق می بینیم منظورم همان افراد مثبت بین هستند که هر اتفاق خوب و بدی برایشان می افتد سعی میکنند آن موضوع را فقط از جنبه مثبت ببینند. در حالی که بعضی از افراد ادعا می کنند که زندگی سخت است این افراد همیشه منفی بافی میکنند و از تک تک مراحل زندگی خود شکایت دارند.حتما قرار نیست که زندگی شما پر از خوبی و نکات مثبت باشد تا شما آن را مثبت ببینید نه!

برایتان مثالی میزنم چرا برخی زمانی که به باغ ها میروند فقط زیبایی باغ را می بینند در حالی که بعضی از افراد از لحظه ورود تا خروج فقط بدی ها و زشتی ها را  می بینند با کلی گله و شکایت، برگ خشک و زباله های پراکنده در طول مسیر و خیلی چیز های دیگر. چرا برخی از ما شرایط موجود در اطرافمان را تغییر می دهیم و بعضی از افراد به جای محیط خود را به هر شکلی تغییر می دهند.

زندگی بازتاب ذهن ما

در واقع جهان بیرونی صرفا بازتابی از دنیای درونی ما است.شما هر گونه که احساس کنید جهان بیرونی خود را به آن شکل خواهید دید ما زندگی را نباید آن گونه که هست ببینیم ما جهان را به آن شکلی که دوست داریم میبینیم.

“زندگی به آن شکل نیست که ما میبینیم بلکه زندگی همانطور است که ما میخواهیم ببینیم”

اگر در داخل خود پایدار باشید و به خود ایمان داشته باشید، هیچ چیز در جهان بیرونی شما را نمی تواند تکان دهد. اگر از در درون خود خوشحال هستید، حوادث بیرونی نمی توانند بر شما تأثیر بگذارند. با این حال، اگر شادی شما فقط به محیط خارجی و مردم بستگی داشته باشد،باید برای شادی پایدار تلاش کنید.

تأثیر شرایط و محیط:

بعضی از مردم در زندگی خود با قوانین خود بازی می کنند و کاری با محیط اطرافشان ندارند در حالی که برخی به سادگی به محیط اطراف پاسخ می دهند. به یاد داشته باشید: مهم نیست که چقدر زندگی شما سخت است، شما توانایی آن را دارید که دنیای اطرافتان را نادیده بگیرید. شرایط بیرونی شما بی قدرت است اگر شما قدرتمند باشید.

نقل قول Nido Qubein : “شرایط کنونی شما تعیین نمی کند که کجا می توانید بروید؛ آنها فقط تعیین می کنند که از کجا شروع کنید. “

چرا گاهی اوقات برده ای از شرایط هستیم؟ وقتی همه چیز از کنترل خارج می شود، احساس قربانی شدن می کنیم. خداوند به شما در حد ظرفیتی که دارید ، مشکل می دهد.سعی کنید دفعه بعد وقتی یک چالش در زندگی ظاهر می شود، خودتان را قوی تر سازید و از مشکل درس بگیرید. همانطور که چارلز فلامنس گفت: “من قوی تر از هر چیزی هستم که می تواند برایم اتفاق بیفتد.”

چالش ها در زندگی وجود دارد که ما را قوی تر کند. هنگامی که شما این هنر زندگی را می دانید، می توانید با هر چالشی مقابله کنید. هنگامی که با مشکلات روبرو میشوید و آن ها را حل میکنید، به شخص قوی تری تبدیل میشوید. یاد بگیرید از مشکل یاد بگیرید و پیشرفت کنید.

افکار را عاقلانه انتخاب کنید:

هر کس در جهان دارای طبیعت متفاوتی است. چه چیزی شخصیت شما را به وجود می آورد؟ محیط؟ نه! شما باید افراد با مجموعه متفاوت از نگرش ها را در جامعه روبرو شده باشید. چیزی که باعث می شود افراد از یک دیگر متفاوت باشید، روش تفکر و شیوه تفکر و شیوه زندگی متفاوت است.

آیا شما از قدرت افکار آگاه هستید؟ افکار ما همه ی تفاوت ها را در شخصیتمان ایجاد می کند. افکار می توانند مخرب و سازنده باشند. بر اساس این افکار است که ما واکنش نشان می دهیم یا به موقعیت های زندگی پاسخ می دهیم. و، با توجه به کیفیت افکار، زندگی ما بالا و پایین می شود.

نقل قول Soren Kierkegaard : “زندگی ما همیشه نتیجه افکار غالب ما است.” 

خبر خوب این است که ما می توانیم افکار مان و کیفیت زندگیمان را انتخاب کنیم. هنگامی که از واقعیت هایی که می توانید کنترل ذهنیتان را بدست آورید مطلع شوید، می توانید زندگی خود را کنترل کنید. شما می توانید یک زندگی از اهداف خود بسازید.

شما همیشه نمی توانید ذهن خود را به شدت کنترل کنید. مثل یک کودک رفتار کنید. همانطور که یک کودک با عشق و محبت رفتار می کنید، با ذهن خود کار کنید. مراقبه می تواند یک راهکار عالی برای شما باشد.

امیدواریم که از این مقاله از کیمیای ذهن هم خوشتان آمده باشد تا مقاله ای دیگر خدانگهدار.

1 پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *