انگیزه کافی نیست انگیزه درست نیاز است

انگیزه کافی نیست انگیزه درست نیاز است

با سلام خدمت همراهان همیشگی سایت کیمیای ذهن امروز هم با یکی دیگر از آموزش های سایت در خدمت شما عزیزان هستیم موضوع مورد بحث امروز ما درباره انگیزه درست است چیزی که شما برای رسیدن به آرزو ها و رویاهایتان داشته باشید و هر روز آن را تقویت کنید زیرا فقط انگیزه درست است که شما را پر از انرژی میکند تا به سمت هدفی که در پیش رو دارید حرکت کنید.

 

تفاوت بزرگ بین افرادی که رویا دارند و کسانی که در واقع روی آنها کار می کند این است داشتن انگیزه درست!

بعضی از افراد مثل شما ، هر روز خود را با انگیزه نگه می دارند. آنها در مورد رویاهای خود مطالعه می کنند ، برنامه ریزی می کنند و برخی اقدامات را نسبت به آنها انجام می دهند. انگیزه عامل مهمی برای ادامه کار است. اما گاهی اوقات انگیزه همانطور که انتظار می رود کار نمی کند. شما وقت زیادی را صرف خواندن آنلاین یا کتاب می کنید ، اما تفاوت چندانی نمیبینید. به نظر می رسد زندگی شما در همان مکان دیروز است و بعد از مدتی فکر می کنید که نمی توانید پیشرفت کنید و تسلیم می شوید.

این اتفاق می تواند برای هر قسمتی از زندگیتون بیفتد به عنوان مثال ، اگر می خواهید شادی بیشتری در زندگی داشته باشید یا یک رابطه سالم بخواهید یا می خواهید به یک رویای مالی برسید.

آیا امروز خود را در همان محلی که دیروز بودید می بینید ، چرا؟

جواب این است

“انگیزه فقط کافی نیست؛ انگیزه درست آن چیزی است که شما به آن نیاز دارید “

بگذارید داستانی را برای شناخت انگیزه درست برای شما تعریف کنم.

من به کتاب های انگیزشی علاقه داشتم و کتابهای زیادی راجع به شادی مدیریت زمان ، موفقیت و سایر زمینه ها خوانده ام. بدون شک ، من واقعاً از همه آنها سود برده ام اما با همان کتاب اول این اتفاق نمی افتد.

در ابتدا ، هنگامی که من شروع به خواندن کتاب کردم ، فقط به دنبال کتاب انگیزشی (از نویسندگان پرفروش) در هر فروشگاهی بودم. من به خاطر انگیزه آتشینی که داشتم آنقدر هیجان زده شده بودم که به نوع کتابی که می خواندم اهمیتی نمی دادم کتاب ها فقط بعضی اوقات برایم مفید بود ، اما بیشتر اوقات تفاوت زیادی در من ایجاد نمی شد.

بعد از مدتی فهمیدم که کتابهایی که تفاوت واقعی را ایجاد می کنند ، مربوط به حوزه هایی هستند که می خواهم کاری انجام دهم. سپس ، من شروع به تمرکز روی موضوع خاص خودم کردم. اگر من دنبال خوشبختی بیشتری بودم پس فقط به کتابهای این زمینه را میخواندم و بر روی آن تمرکز میکردم.

انگیزه درست خود را مشخص کنید

اگر به دنبال خوشبختی بیشتری هستید ، به دنبال کتاب های خوشبختی باشید. اگر به دنبال ایده خلاقانه برای شروع کار خود هستید ، پس به جستجوی کتاب های خلاقیت بپردازید و اگر به دنبال سلامتی بیشتر هستید ، از کتاب های مرتبط با آنها استفاده کنید.

چیز دیگری که در آن زمان یاد گرفتم این بود:

“هرگز کتابی را بر اساس عنوان آن قضاوت نکنید!”

وقتی شروع به خواندن کتاب می کنید ، وقت خود را (در واقع بخشی از زندگی خود) به آن اختصاص می دهید. بنابراین عاقلانه انتخاب کنید. فقط عنوان آن را دنبال نکنید. حداقل خلاصه کتاب را که در پشت جلد نوشته شده بخوانید ، ایده بسیار خوبی به شما می دهد و اینکه نویسنده می خواهد در آن کتاب چه بگوید؟ اگر به نظرتان جالب آمد آن را بخرید.

هرگز مطالعه را متوقف نکنید

اگر قادر به یافتن کتاب مناسب برای خود نیستید ، مطالعه را کنار نگذارید ، در عوض آزمایش کردن را شروع کنید.

کتاب هایی را با دسته های مختلف امتحان کنید. به اندازه کافی کتاب های متنوع وجود دارد و هنگامی که شروع به آزمایش آنها کردید ، متوجه خواهید شد که کتاب مناسب برای شما کدام است.

ممنون که با این آموزش از کیمیای ذهن هم با ما همراه بودید تا آموزشی دیگر خدانگهدار

1 پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *